fbpx
Blog

Motorlu Kurye Nedir

Motorlu Kurye Nedir Sorularınızın tüm cevabı bu makalemiz de..

Motorlu Kurye Motosikleti ile çalışan ve A2 ehliyete sahip olan kişi ve kişilerdir. Motorlu Kurye sizlerin yerine acil ulaşması gerekli evrak vb benzeri tüm kargolarınızı taşıyan kişilerdir.

Motokuryemerkezi de İstanbul’da 20 yıldır bireysel ve kurumsal tüm müşterilerine 7/24 kesintisiz olarak hizmet veren ve Motosikletli Kurye personellerine hakim bir öncü kuruluştur.

Firmamız İstanbul Anadolu yakasında bulunmaktadır ve tüm çalışanlarını tek bir merkezden organize eden uzman operasyon çalışanlarına sahip bunun yanı sıra kalitesinden 20 yıldır hiç bir gün ödün vermeyen bir ekibe sahiptir.

Şehirlerarası Kurye ile gönderi yapmak istediğiniz yada bu hizmet seçeneği hakkın da da bilgi almak istediğiniz ziyaret etmeyi unutmayın!

Motorlu Kurye Nedir ve Nasıl Çalışır?

Motosikletli Kurye bağlı olduğu firmamın yönlendirmesi ile verilen adresten alınması gereken kargo ve paketlerı gitmesi istenilen adrese taşıyan personeldir. Motosikletli Kurye ile daha fazla bilgi için hemen ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Motokuryemerkezi  hafta içi ve hafta sonu 7 gün 24 saat kesintisiz çalışmaktadır. Sizlerde bu hizmetlerimizden nasıl yararlana biliriz dediğinizde bu makalemizde de yazıldığı üzre öncelikle gönderinize göre uygun olan hizmet talebi oluşturarak kargonuzu gönderip getirte bilirsiniz.

 • Motorlu Kurye Talep Formunu Nasıl Oluştururuz?

İstanbul Moto Kurye Talep Formunu isterseniz web sitemiz üzerinden online veya iletişim numaralarımızı arayarak oluştura bilirsiniz. Kurye talep formu için buraya göz atabilirsiniz.

 • Motorlu Kurye Nasıl Çalışır?

Motorlu Kurye personelimiz sizlerin firmamıza oluşturmuş olduğunuz talep e göre çalışır. Personelimiz operasyon merkezinden aldığı talimatlar doğrultusunda ve zamanda verilen adrese giderek hazır olan kargo gönderinizi tarafınızdan teslimat formu karşılığında alır ve gideceği adrese ulaştırır.

Motorlu Kurye hakkında öğrenmek istediğiniz her şey için şimdi ziyaret edin.

 • Kurye Nedir ve Ne İş Yapar
Motorlu Kurye nedir; Motosikleti ile çalışan ve bağlı olduğu firmanın müşterilerinin kargo’larını taşırlar.
 • Moto Kurye’ler Ne Kadar Maaş Alır
Motorlu Kurye’ler ne kadar maaş alır; Bu fiyat çalıştığı firmaya göre ve saate göre değişkenlik gösterir.
 • Motorlu Kurye Olmak İçin Ne Gerekir
Motorlu Kurye olabilmek için sahip olmanız gerekli tek şey a2 ehliyet ve bir Motosiklet + ekipmanlar yeterlidir.
 • Motorlu Kurye Kaç Kilo Kargo Taşıya Bilir
Motorlu Kurye’ler tahmini olarak 30 ila 40 kiloya kadar hacimli büyük olmayan bir kargoyu taşıyabilir.
 • Motorlu Kurye’ler Hangi Günler Çalışıyor
Motorlu Kurye’ler haftanın 5 günü net olarak çalışır. Firmaya göre değişkenlik göstererek hafta sonları Cumartesi günleri de nöbetçi olabilirler.
motorlu kurye nedir
Motorlu Kurye Nedir

Motorlu Kurye ile gönderi yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

 1. Acil Motorlu Kurye ile gönderi yapmak istediğinizde yollayacağınız kargo’nun hazır olması. Şimdi ziyaret ederek daha fazla bilgi alabilir ve talep oluştura bilirsiniz.
 2. Hızlı Motorlu Kurye bekletilmemeli, bekletilirse tarafınıza bekleme ücretinin yasıtılması, ve gitmesini istediğiniz gönderilerinizin adreslerinin önceden tarafımıza bildirilmesi gibi önemli hususlara dikkat edilmesi gerekmetedir. Hızlı gönderileriniz için ilgili sayfamızı ziyaret edin.
 3. Alım ve teslim adreslerinin düzgün bir şekilde verilmesi her ihtimale karşı alıcı irtibat numarasının operasyon personeline verilmesi.
 4. Kargo‘nuzu Kurye ye teslim ettiğinizde mutlaka teslimat makbuzunun düzgün bilgiler ile düzenlenmesi ve bir nüshasının istenmesi.
 5. Göndereceğiniz Kargo’ nuzun kanuninen taşınmasının yasal olması ve içeriğinin Kurye personeline yada operasyon merkezine bildirilmesi.
 6. Express Motorlu Kurye gönderiniz Koli, Paket, Zarf vb ürünlerinizin tamamen tarafınızdan ambalaj edilerek hazır bekletilmesi gerekmektedir. Seçmiş olduğunuz ekspres gönderileriniz ile ilgili detaylı bilgi için sayfamızı ziyaret edin.
 7. Firmamız ile yapacağınız gönderilerinizde yaşanacak her durumlarda Motorlu Kurye personeli ile operasyon merkezi ile iletişimde olunması.
 8. Genel merkezimize oluşturduğunuz kurye talep formu haricinde kurye personelinden extra bir adrese gönderi talebinde bulunulmaması gerekir. Gönderilerinizde oluşacak Extra değişiklikler için yine operasyon merkezi ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Yukarıda yazılı olan ve aklınıza takılan tüm sorular için bizi istediğiniz her gün her saatte araya bilirsiniz.

Motorlu Kurye’lik Hakkında Sık Sorulan Sorular

Kimler Motorlu Kurye Olabilir?

Yasal olarak 18 yaşını doldurmuş ve A2 ehliyete sahip olan herkes Moto Kurye olabilir.

Motorlu Kurye Ayda Ne Kadar Kazanıyor?

Motorlu Kurye’ler günümüz şartlarında aylık ortalama 15 ile 20 bin arası kazanıyor.

Moto Kurye'ler Hangi Marka Motosiklet Kullanıyor?

Moto Kurye’lik yapan kişiler çalıştıkları firmanın potansiyeline göre Motosiklet kullanırlar. Örneğin ; 1 Honda 2 Yamaha 3 Kawasaki 4 Suzuki 5 Tvs Apache 6 Sym Yukarıda yazılı olan markaların farklı modellerini kullanırlar.

Moto Kurye'ler Günde Kaç Saat Çalışıyorlar?

Motorlu Kurye’ler çalıştıkları firmaların iş yoğunluğuna göre Kurye’lerin çalışma saatlerini belirlerler. Bu süreler ortalama 8 ila 10 saat arasındadır.

Moto Kurye'ler Hangi Ekipmanları Kullanıyorlar?

Motorlu Kurye’ler de her Motosiklet sürücüleri gibi tüm güvenlik ekipmanlarını kullanırlar. Bu ekipmanlar olmazsa olmaz Kask, Mont, Pantolon, Eldiven ve İntercom gibi ekipmanları kullanırlar.

Moto Kurye Merkezi İletişim Bilgilerimiz

Lokasyon  : Üsküdar / İstanbul

İletişim      : 0216 470 69 91

GSM : 0544 470 69 91

WhatsApp: 0532 362 37 90

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
📲 WhatsApp Sipariş 📞 Hemen Ara